Archívum
Hamvas Béla szellemi öröksége
Fehér István irodalomtörténész, a Magyar Szemle szerkesztője mondott beszédet a Hamvas Napok alkalmából Balatonfüreden, a Tagore sétányon a kultikus író emlékfájánál.
A nincsből a van felé
Cseh Tamás tiszteletére 2009 novemberében, a dalnok halála után emlékfát ültettek a Tagore sétányon. A kocsányos tölgyet Bereményi Géza ültette el, aki 39 éven keresztül írta együtt az emblematikus dalokat az énekessel.
A győző
Ez a hársfa a Bakony egy völgyében nő, ott, ahol a völgy megszűkül és a déli oldalon tíz-tizenkét tonnás sziklák a hegyoldalból merednek elő. A Mag két szikla közé esett. Amíg azt a vastagságot, amit a kövek engedtek, elérte, csaknem akadálytalanul nőtt.
SZŐCS GÉZA: 901 évvel később…
Szőcs Géza 901 évvel később… című grandiózus, sűrűn lábjegyzetelt, Kolozsvárott írt verse 2000-ben különdíjat kapott a Salvatore Quasimodo Költőversenyen. Abban az évben Faludy György vehette át a költőverseny fődíját.
Kemény Katalin: Üdvözlet a faültetőknek
Kemény Katalin író, művészettörténész, Hamvas Béla felesége 2000-ben írásban üdvözölte a kezdeményezést, hogy a Tagore sétányon Hamvas emlékfát ültetnek. „A fa összeköti a földet az éggel, a földi embert égi eredetével.”
Szőcs Géza: Cziffra Györgyről és egy rózsaszálról
Cziffra György, a huszadik század egyik legzseniálisabb zongoraművésze, elhatározta, hogy egy művészeti központot kellene létrehozni, zenei és képzőművészeti központot, fiatal művészeknek Franciaországban.
Görgey Gábor: Szerelmem, Balatonfüred
„Balatonfüredet nem lehet nem szeretni… mert valamikor réges-régen megszállták a múzsák.” Görgey Gábor Kossuth-díjas író írása a Salvatore Quasimodo Költőverseny 25 éves jubileuma alkalmából kiadott kötetben jelent meg.
A Quasimodo-díj genezise
Baranyi Ferenc Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító írása a Salvatore Quasimodo Költőverseny 25 éves jubileuma alkalmából kiadott kötetben jelent meg. Baranyi a költőverseny egyik alapítótagja.